Mar 02, 2016 Aktualności

Prezentacje Kia na Targach w Genewie

Na trwających Targach Samochodowych w Genewie marka Kia zaprezentowała 3 nowe propozycje: całkiem nowy model Kia Niro, Kia Optima z napędem hybrydowym oraz Kia Optima w wersji kombi.

Kia Niro to nowy niskoemisyjny, hybrydowy crossover skonstruowany na płycie podłogowej zaprojektowanej z myślą o samochodach ekologicznych. Bardzo niską emisję spalin i dwutlenku węgla zapewnia Niro hybrydowy zespół napędowy, na który składają się 1,6-litrowa benzynowa jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem paliwa osiągająca moc 105 KM i generująca moment obrotowy o wartości 147 Nm współpracująca z silnikiem elektrycznym o mocy 32 kW i akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 1,56 kWh. Łączna moc hybrydowego zespołu napędowego wynosi 141 KM. Moment obrotowy jest przenoszony na koła za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni z dwoma sprzęgłami (6DCT).

W ciągu najbliższych 4 lat Kia zamierza zostać liderem w dziedzinie produkcji tzw. samochodów niskoemisyjnych. W tym czasie oferta aut o niskim zużyciu paliwa i o niskiej emisji szkodliwych substancji zwiększy się z 4 do aż 11 modeli. Kia Niro i Kia Optima w wersji hybrydowej typu plug-in to jedynie początek ofensywy koreańskiego producenta. Gdy wszystkie pojawią się w sprzedaży, Kia będzie mogła pochwalić się 25-procentowym ogólnym zmniejszeniem zużycia paliwa przez jej auta w porównaniu z poziomem z 2014 roku.

Kia Optima kombi – wzorowana na modelu studyjnym o nazwie Sportspace, który debiutował podczas poprzedniego salonu genewskiego – charakteryzuje się efektownym designem i wysoką jakością wykończenia wnętrza. Dodatkowymi atutami wersji kombi są przestronniejsze i bardziej funkcjonalne wnętrze oraz dynamiczna i opływowa sylwetka nadwozia.

Pierwsze egzemplarze Kia Niro trafią do Europy w lipcu. Optima kombi zaś będzie dostępna 3 miesiące później.

Zapraszamy do salonu Technotop Kia Lublin!