Historia

DSC00744Nasza firma powstała w 1986 roku jako wykonawca instalacji i sieci elektroenergetycznych. W 1994 w Konopnicy na przedmieściach Lublina przy głównej trasie Lublin – Rzeszów rozpoczęliśmy budowę obiektu przeznaczonego do prowadzenia salonu sprzedaży i autoryzowanego serwisu samochodów. Inwestycja ta przeprowadzona w bardzo szybkim tempie została pomyślnie zakończona pod koniec 1995 roku. W tym też czasie związaliśmy się umową dealerską z koreańskim koncernem motoryzacyjnym KIA Motors. Mimo ogromnych trudności związanych z wypromowaniem nowej marki na polskim rynku współpraca nasza zaowocowała wielkim sukcesem już w 1996 roku – czyli w pierwszym roku naszej działalności w tej nowej dla nas branży – zajęliśmy bowiem pierwsze miejsce w Polsce w sprzedaży samochodów KIA, i w dalszym ciągu utrzymujemy się w ścisłej czołówce dealerów.

technotop-kia-subaru-krasnickie-lublinW drugiej połowie 1997 roku otworzyliśmy Stację Kontroli Pojazdów z uprawnieniami do przeprowadzania podstawowych i rozszerzonych badań technicznych pojazdów samochodowych do 3.5 t. Nasza stacja dzięki doskonałemu wyposażeniu i doświadczonym diagnostom świadczy usługi na najwyższym poziomie.

Zakończenie roku 1998 zaowocowało ukończeniem rozbudowy naszych obiektów o blacharnię-lakiernię, mieszalnię lakierów oraz niezbędne pomieszczenia administracyjne. Wyposażenie w profesjonalną komorę lakierniczą oraz ramę do naprawy nadwozi samochodowych umożliwiło rozszerzenie zakresu świadczonych usług o blacharstwo i lakiernictwo samochodowe co pozwoliło nam prowadzić całkowicie kompleksową obsługę w branży motoryzacyjnej.

2015-09-22 17-03-43Na jesieni 2000 roku rozpoczęliśmy nową inwestycję – budowę nowoczesnego obiektu o najwyższym standardzie mającego zawierać duży salon sprzedaży i nowoczesne zaplecze serwisowe w Kalinówce przy trasie Lublin – Zamość. Inwestycja ta została przekazana do użytku w lutym 2001 roku. W chwili obecnej prowadzimy tam sprzedaż i serwis samochodów marki Kia oraz Isuzu.

W roku 2003 wybudowaliśmy kolejny obiekt przy trasie Lublin-Rzeszów. Od roku 2004 prowadziła w nim działalność wydzielona przez nas spółka Scandinavia Auto będąca autoryzowanym dealerem Volvo. Obiekt ten znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszego budynku.

DSC00688Kolejnym przełomowym okresem w działalności Technotop Sp. z o.o. była końcówka 2009 roku, gdy udało nam się nawiązać współpracę z dwoma japońskimi producentami samochodów. W październiku zostaliśmy autoryzowanym dealerem marki Isuzu, a w listopadzie mieliśmy przyjemność poszerzyć usługi o autoryzowaną stację serwisową oraz handlową marki Subaru.

W połowie roku 2017 oddaliśmy do użytku nowy salon marki Volvo działający pod adresem Konopnica 157F. Umożliwiło to przeniesienie salonu Subaru do sąsiedniego budynku dzięki czemu znacznie powiększyliśmy ekspozycję samochodów. Równocześnie z myślą o profesjonalnej obsłudze pojazdów osobowych i dostawczych wszystkich marek, nawiązaliśmy współpracę z autoryzowaną siecią serwisową Bosch Car Service. Bosch Service Technotop ma swoją siedzibę w Kalinówce 43A.

W chwili obecnej naszym głównym priorytetem jest zapewnienie jak najwyższej jakości świadczonych usług motoryzacyjnych. Nasze stacje serwisowe są wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia niezbędne do obsługi samochodów osobowych i dostawczych, a personel tworzą pracownicy o dużej wiedzy fachowej i doświadczeniu.

Serdeczenie zapraszamy!